Tanguy van de Werve

Tanguy van de Werve

Dyrektor Generalny, European Fund and Asset Management Association (EFAMA)

Tanguy został szefem EFAMA w grudniu 2018 r. W ramach swojej funkcji kieruje kształtowaniem polityki środowiska funduszy inwestycyjnych i jest odpowiedzialny za kontakty z odpowiednimi organami unijnymi i międzynarodowymi.

Jest członkiem Grupy Interesariuszy ds. Papierów Wartościowych i Rynków ESMA, przewodniczy Grupie Sterującej FinDatEx i prowadzi wykłady na temat "Reprezentacja interesów biznesowych w UE" w Kolegium Europejskim w Brugii. Tanguy jest również członkiem zarządu IIFA i zasiada w Komitecie Administracyjnym Forum Usług Finansowych Parlamentu Europejskiego.

Przed dołączeniem do EFAMA był szefem brukselskiego biura AFME (europejski sektor bankowości inwestycyjnej - 2015-2018), dyrektorem generalnym Leaseurope i Eurofinas (europejskie branże leasingu i kredytów konsumenckich - 2006-2015) oraz szefem działu nadzoru bankowego i rynków kapitałowych w Europejskiej Federacji Bankowej (2001-2006). Inne istotne funkcje obejmują różne stanowiska w Euroclear i Dexia, a także stanowisko dyrektora nadzorującego UCITS z siedzibą w Belgii (2006-2018).

Ukończył prawo na Uniwersytecie Louvain-la-Neuve (Belgia), a także uzyskał dyplom z nauk politycznych i stosunków międzynarodowych oraz certyfikat studiów specjalistycznych (DES) w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym.  

Tanguy mówi po francusku, niderlandzku i angielsku.