Łukasz Kędzior

Łukasz Kędzior

Prezes Zarządu Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA

Łukasz Kędzior jest odpowiedzialny za pion sprzedaży i marketingu, pion zarządu oraz pion finansowy. Z rynkiem finansowym związany od kilkunastu lat. Od 2017 r. przez blisko cztery lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w TFI PZU S.A. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za obszar sprzedaży produktów inwestycyjnych oraz kreowanie i implementację strategicznych celów spółki. Wcześniej w latach 2014 – 2017 był członkiem zarządu w Skarbiec TFI, gdzie odpowiadał za obszar sprzedaży, wsparcia sprzedaży i marketingu. Od stycznia 2012 do czerwca 2014 był dyrektorem biura sprzedaży w TFI PZU. W latach 2011 - 2012 dyrektor departamentu klientów prestiżowych w Skarbiec TFI. Pracował również w Pioneer Pekao TFI oraz w Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (tytuł magistra na kierunku zarządzanie i marketing, specjalność rachunkowość) oraz absolwent studiów doktoranckich.  

Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University z zakresu zarządzania firmą. Posiada tytuły MBA o specjalności finanse międzynarodowe oraz marketing międzynarodowy, uzyskane w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie, Erasmus University Rotterdam. Członek Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.