Esther Baroudy

Esther Baroudy

Managing Director at State Street Global Advisors

Esther jest dyrektorką zarządzającą State Street Global Advisors (SSGA). Pracuje jako Portfolio Manager w Active Equities i współzarządza Global Select Equity portfolio. 

Esther dołączyła do SSGA w lipcu 2016 roku, w związku z przyłączeniem GE Asset Management. W GEAM w Londynie pracowała od 1996 roku, najpierw jako starsza analityczka w International Fixed Income, a następnie od 2001 roku w International Equities. Odpowiadała za analizę rynków wschodzących oraz sektor żywności, napojów i tytoniu poza Stanami Zjednoczonymi. W latach 2006-2012 zarządzała portfelem projektów skoncentrowanych w Europie.

Rozpoczęła swoją karierę zawodową w Credit Lyonnais Capital Markets w 1988 roku, gdzie pracowała w siedzibie głównej firmy w Paryżu jako starsza ekonomistka. Esther ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w dziedzinie ekonomii na Uniwersytecie w Leicester oraz studia magisterskie z ekonomii na Uniwersytecie w Cambridge. Tytuł biegłej analityczki finansowej (Chartered Financial Analyst) uzyskała w 2000. Jest również członkinią CFA Institute.