dr Anna Grygiel-Tomaszewska

dr Anna Grygiel-Tomaszewska

Pracownik naukowy SGH

Doradza przedsiębiorstwom w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekspertka z blisko 20-letnim doświadczeniem pracy na rynku kapitałowym, pracownik naukowy SGH.

Twórca i kierownik studiów podyplomowych „Strategiczna transformacja ESG w przedsiębiorstwie” w SGH. Prowadzi kursy pt. "ESG w strategii przedsiębiorstwa". Współtwórca i trenerka w programie certyfikacji EFPA ESG Advisor, współtwórca i mentorka w programie Akademia Liderek ESG prowadzonym przez Fundację im. Lesława Pagi. Członek-założyciel oraz członek Rady Programowej POLSIF – organizacji promującej standardy ESG w inwestowaniu. 

Przez całe życie zawodowe związana z tynkiem funduszy inwestycyjnych i asset management. Pełniła rolę dyrektora sprzedaży w Baltic Capital Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A. Pracowała w Ipopema TFI oraz w Ipopema Asset Management, a także w Credit Suisse Asset Management (Polska) S.A., gdzie sprawowała funkcję członka zarządu, oraz w ING Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A. i w ING Investment Management (Polska) S.A. Była członkiem zespołu doradców Bannock Consulting obsługującego wspólny projekt Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju – EU/EBRD SME Finance Facility w PKO BP S.A. 

Absolwentka kursu Sustainability Essentials prowadzonego w NY University Stern Business School oraz ESG Transformation Curriculum w Cambridge Judge Business School. Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie finansów, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Zarządzanie i Marketing. Adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Ukończyła kursy przygotowawcze do egzaminów dla kandydatów na doradcę inwestycyjnego (prowadzony przez Związek Maklerów i Doradców) oraz dla kandydatów do tytułu Chartered Financial Analyst.

Jest autorką i współautorką publikacji o tematyce związanej z rynkiem finansowym, z produktami i usługami finansowymi oraz ESG i inwestycjami społecznie
odpowiedzialnymi.